Facebookta Paylaş İnstagram Youtube
TUR BİLGİLERİ
Ankara Çıkışlı
KAPADOKYA TURU
05 Şubat 2022
100 ₺
Tur Arama
KAPADOKYA TURU
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
05 Şubat 2022 - 05 Şubat 2022 GÜNÜBİRLİK
100 ₺
KAPADOKYA TURU
GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA, TUZ GÖLÜ, GÜVERCİNLİK VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ, AVANOS, ÜÇ GÜZELLER, ASMALI KONAK
 
Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfer…
Adı, eski pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen Katpatuka sözcüğünden gelmektedir.
Burada sozsuzluğa uzanan gök yüzü altında , doğanın akıl almaz sanatına şaşıracak;tarihin gizemli derinliklerinde büyüleneceksiniz..
Milyonlarca yıl başta Kızılırmak olmak üzere birçok akarsuyun gölün vadi yamaçlarından inen sel sularının ve sert rüzgarların tüf tabakasını aşındırmasıyla peri bacaları ve vadiler oluşmuştur.
 
DURAKLARIMIZ
05:50 ANTARES AVM
06:00 KIZILAY AVM
06:10 ARMADA AVM
 
İlk gezi durağımız Tuz Gölü'nde vereceğimiz serbes zaman ile göl çevresinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz.Birbirinden güzel canlıya ev sahipliği yapan Tuz gölünde; yağmurcular, kılıç gagalar, yaban kazları, flamingolar ve telli turnaların diyarı..
Hem güvercin yuvalarını, hem de doğanın sunduğu eşsiz bitki örtüsünü görmek için Güvercinlik Vadisi'ne gidiyor fotoğraf molası veriyoruz.Bölgenin savunması için tarihte yaşamış bütün medeniyetler tarafından kullanılmış Uçhisar Kalesini panoramik olarak fotoğraflayıp önemli merkezlerden biri olan Göreme Açıkhava Müzesi’ ni geziyoruz (Aziz Basil, Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı, Çarıklı Kilise, Kiler, Yemekhane) Farklı boyutları, renkleri ile etkileyici görüntüsü ile Aşk Vadisi bir diğer gezi yerimiz olacaktır.Avanos´un iki yakasını, ikisi çevre yolu, biri taş, diğeri asma olan dört köprü ile birbirine bağlayan Avanos Sallanan Köprü'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında yıllara meydan okuyan görüntüsü ve ihtişamlı yapısı ile Asmalı Konak'da fotoğraf molası veriyoruz.Gezimize Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatları merkezi olan Avanos’ taki toprağın sanata dönüştüğü Çömlek Atölyelerinde ustalardan bu sanatın nasıl yapıldığına dair bilgiler alıp fotoğraflayarak devam ediyoruz.Üç Güzeller'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin vereceği bilgiler ile gezimizi noktalıyor Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz.
 
 
Ankara’ya varışımızın ardından başka bir BALTACI SEYAHAT gezisinde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Turizm Araçları İle Gidiş-Dönüş Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç İçerisinde İçecek İkramı
Programda belirtilen Çevre Gezileri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle Yemeği Ve Yanında Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar
Müze Giriş Ücreti
Önemli Notlar;
6 Eylül 2021 tarihi itibariyle T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi turlarımızda çift doz aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.
 
Çift doz aşısı olmayan misafirlerimizin seyahatlerinden önce en fazla  48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini  veya  hastalığı geçirdiğine dair belgeyi acente yetkililerimize ibraz etmesi gerekmektedir.
 
Tur başlamadan önce acente yetkililerimize ilgili belgelerin sunulması gerekmektedir. Aksi halde ilgili belgeleri sunmayan misafirlerimiz turlarımıza kabul edilmeyecektir. Ayrıca, ilgili belgelerin acente yetkililerimize sunulmaması halinde meydana gelebilecek hak kayıplarından Acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır.
 
TÜM MİSAFİRLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.
Fiyat Türü Peşin
Single 100 ₺
Double 100 ₺
Triple 100 ₺
0-2 Yaş 100 ₺
3-6 Yaş 100 ₺
7-12 Yaş 100 ₺
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.